Komenda Szczepu:phm. Barbara Sabal HR Owca Wrażliwa
Szczepowa
 
kontakt: b.sabal [na] wichry.pl
 
W szczepie od 2004 roku, początkowo w 5 KDH "Błyskawica", następnie 5 KDW "Virga". Wicehufcowa Hufca Wędrowniczek Kraków. Członkini Komisji Wędrowniczki w hufcu. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu złotym.
 
ćw. Damian Swat Chart
Kwatermistrz
 
kontakt: sedu.lacius [na] gmail.com
 
W szczepie od 2008 roku jako harcerz w 5 KDH Piorun, następnie zastępowy "Wilków" i przyboczny. Tancerz, maratończyk, masażysta. Współtwórca wichrowego śpiewnika. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu złotym.
 
ćw. Tomasz Danielak
Magazynier
 
W szczepie od 2011 roku jako harcerz w 5 KDH "Piorun", następnie zastępowy "Rysi" i przyboczny. Organizator słynnego "Polowania na bizona" w 2013 roku. Pogromca gitarowych strun i współtwórca szczepowego śpiewnika. Niegdyś mistrz Polski juniorów w polo. Okazjonalnie ściga się z Chartem. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu brązowym.
 
Maciej Adrian HO Bielik
Wielki Chorąży Bractwa Dwóch Sztandarów
 
W szczepie od 2001 roku jako zuch w Wicherkowym Bractwie, następnie w 5 KDH Piorun, w której pełnił funkcję drużynowego. Obecnie łączy funkcję Wielkiego Chorążego z funkcją magazyniera, a okazjonalnie kwatermistrza akcji, choć sam woli pilnować czasu i porządku jako oboźny. Znany ze swego zamiłowania do paleontologii. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu złotym.
 
pwd. Igor Niemiec HO Kangur
Namiestnik Pionu Zuchowego
 
kontakt: igor.niemiec [na] wichry.pl
 
W szczepie od 2000 roku jako zuch w 5KGZ Królestwo Wiatru. Potem zastępowy zastępu Rysie, a następne przyboczny w 5KDH Piorun. W 2012 r. reaktywował "Królestwo Wiatru", i przekazał gromadę z końcem 2015 roku. Obecnie pełni w szczepie funkcję namiestnika Pionu Zuchowego, oraz funkcję hufcowego Hufca Kraków-Krowodrza. Honorowa Odznaka Szczepu w stopniu złotym.
 
phm. Karolina Frankowska HR Wilga Ambitna
Informacje dla rodziców
 
kontakt: k.wierzejska [na] wichry.pl
 
W Szczepie od 2000 roku jako zuchenka w nieistniejącej już 5 KGZ "Bożęta". Potem zastepowa zastępu "Pustułki", a następnie przyboczna w 5 KDH "Błyskawica". W latach 2008-2015 drużynowa tejże jednostki. Członkini Rady Kręgu Totemowego z wyboru. Obecnie pełni funkcję hufcowej Hufca Harcerek Kraków-Krowodrza "Rzeka". W szczepie odpowiedzialna za newsletter dla rodziców. Honorowa Odznaka Szczepu w stopniu złotym. 

 

pwd. Wojciech Zakrzewski Żbik

kontakt: w.zakrzewski [na] wichry.pl
 
W szczepie od 2007 roku, zaczynając jako szeregowy i zastępowy zastępu "Rysie" w 5 KDH "Piorun", następnie przyboczny, a od 2013 roku drużynowy. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu srebrym.
 

pwd. Katarzyna Kołton wędr.

kontakt: k.kolton97 [na] gmail,com
 
Swoją harcerską przygodę zaczęła w Szczepie Żbicza Gromada w drużynie "Leśne Ptaki". Przez 3 lata prowadziła zastęp "Strzyżyki", który działał również w 5 KDH "Las". Szczepie od 2011 roku. Rok później zdecydowała się na współpracę z Pionem Zuchowym. Drużynowa 5 KGZ Słoneczna Gromada w latach 2014-2016. Obecnie człowiek od programu w naszej jednostce. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu brązowym.

 

Drużynowi:pwd. Maria Koźbiał wędr.
5 KDH Błyskawica

kontakt: 2050mary [na] gmail.com
telefon: 794375335

W Szczepie od 2008 roku jako szeregowa w Błyskawicy, następnie zastępowa "Krasek". Od 2012 roku przyboczna, a od 2015 drużynowa. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu srebrnym.

HO Filip Dej
5 KDH Piorun

W szczepie od 2011 roku jako harcerz w 5 KDH Piorun. Zastępowy zastępu Lisy, obecnie drużynowy. Autor wielu wyjątkowych piosenek, które co roku prezentuje podczas Memoriału im. Ewy Bąkowskiej. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu brązowym.
 
kontakt:eminemek1991 [na] gmail.com

W Szczepie od 1999 roku jako zuch w 5 KGZ "Wicherkowe Bractwo", jako harcerz w 5 KDH "Piorun", w której pełnił funkcję zastępowego i przybocznego, potem w 2007 roku wstąpił do 5 KDW "Orkan" i jednocześnie wrócił do 5 KGZ "Wicherkowe Bractwo" najperw na funkcję przybocznego, następnie Wodza Gromady, którym był do 2009 oku. Potem w 5 KDW "Orkan" na funkcji Adiutanta. W roku 2012 założył "Cyklon" najpierw jako Zastęp Samodzielny, obecnie - drużynę próbną. Odznaczony Honorową Odznaką Szczepu "Wichy" w stopniu srebrnym oraz Harceską Odznaką Spadochronową.   

sam. Joanna Kotońska
5 KGZ Słoneczna Gromada

kontakt: joasiakot [na] interia.eu
 

Przygodę z harcerstwem rozpoczęła na przełomie 2007 i 2008 roku dołączając do (wtedy jeszcze) 73PgDH "Las". Tam spędziła pierwszą część swojego harcerskiego życia, tam również została przyboczną. Pół roku po przejściu "Lasu" do szczepu "Wichry" zdecydowała się wraz z Kasią Kołton na rozpoczęcie przygody w Pionie Zuchowym. Od tamtej pory aż do teraz działała w "Słonecznej Gromadzie" od października 2016 drużynowa. Honorowa odznaka szczepu w stopniu brązowym.

ćw. Piotr Michta
5 KGZ Królestwo Wiatru

kontakt: piotrek.michta [na] gmail.com                                                                                                                          
telefon: 795513620
 

W szczepie od 2006 roku jako zuch w 5KGZ "Wicherkowe Bractwo". Od 2009 szeregowy w Piorunie, od 2012 na funkcji przybocznego w 5KGZ "Królestwo Wiatru". Od 2015 wódz gromady. Honorowa odznaka szczepu w stopniu brązowym.  

pwd. Agnieszka Musiałowicz wędr. Pustułka Wytrwała
5 KDW  Virga

kontakt: amusialowicz [na] gmail.com
 
W Szczepie od 1998 roku, jako harcerska w 5 KDH "Błyskawica", w której pełniła funkcję zastępowej i przybocznej. w 2009 roku założyła 5 KDW "Virga", którą jako drużynowa prowadzi do dziś. Członkini komisji stopnia wędrowniczki. W latach 2012-2013 wicehufcowa Hufca Wędrowniczek Kraków. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu złotym.

 

pwd. Julia Łucka wędr.
17 KDH Arboretum
 
kontakt: julka.lu [na] gmail.com
telefon:  501585009
 
W harcerstwie od 2002 roku, początkowo w barwach szczepu Arkona 18 - najpierw jako zuch w gromadzie Żarowianie, następnie jako harcerka w 18 KDH Dudlebowie. Zastępowa Wiatyczy, przyboczna Dudlebek, przez rok prowadziła zastęp środowiskowy Wenedowie by w 2013 roku założyć wspólnie z druhnami z Lasu nową drużynę - 17 KDH Arboretum. Prowadzi ją do dziś, jednocześnie pełni funkcję v-ce hufcowej i jest w komisji stopnia wędrowniczki. Odznaka Honorowa Szczepu w stopniu brązowym.

 

Back to Top
Free and premium joomla templates.